Reklam

Balyaj Renkleri Saç

balyaj-renk

Balyaj, gölgeler ve röfleler diye ikiye ayrılır.

Saçın basit gözükmesini istediğimizde gölge şeklinde balyaj yaptırırız. Yani fonun ana tonun bir veya iki ton veya daha fazla tonlarda koyularını atarak balyajlarla o kısmı daha hacimsiz daha basit gösteririz.

Bunun tam tersi olarak da röfle tekniği ile balyaj elde edebilirsiz. Bu teknikte saçın neresine hacim vermek istiyorsak, neresini dolgun göstermek istiyorsak veya nereyi daha çok vurgulamak istiyorsak o bölgeye açık renk balyajlar attırılabilir.

Açık renk balyajlar saçın hacmini arttırır, koyu renk gölgeli balyajlar ise saçın hacmini alarak daha basit, daha yumuşak bir görüntü elde edilmesini sağlar.

Sarı balyaj yada açık ren tonunda olan balyajlar aslında bakarsanız herkese yakışır fakat hangi sarının olduğu önemli. Çünkü ten rengine göre sarının rengini uygulamak önemlidir. Eğer sıcak tonda bir cilt rengimiz varsa balyajların tonu da sıcak, içinde sarı dediğimiz tonların olduğu balyajdır. Eğer daha beyaz veya koyu tenli birisi iseniz bu sefer de içinde mavili tonların olduğu balyajların tercih edilmesi gerekir. Buna ancak kuaför karar verebilir çünkü sıcak ve soğuk tonları ayırabilmek gerekir. Sıcağın üstüne soğuk yaparak da karışık tonlar elde edilerek saçlarda yumuşak renkler yapılabilir.

Kızıl balyajlarda da üstte yazdığımız geçerlidir. Kızıl hangi tonu olduğu önemlidir. İçinde sarı olan kızıllar mı daha yoğun yoksa içinde mavi olan kızıllar mı daha yoğun, buna da ten rengine bakarak karar verilir. Yüz de çiller var ise çilli olan bir insana bakıra doğru giden kızıl balyajlar yapmak gerekir. Eğer daha beyaz tenli birisiyse içinde fuşya tonları olan balyajlar daha çok yakışcaktır.

Yorum Yapın

Arama Yap

Son Yorumlar